Uwierz w siebie, bądź YOUnique!

  • 28.03.2019, 10:15 (aktualizacja 28.03.2019, 10:18)
  • red
Uwierz w siebie, bądź YOUnique!
Takie hasło przyświeca czterem licealistkom, realizującym projekt w ramach olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni Z Teorii”.

Zofia Staszewska (II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie), Julia Pruszyńska (I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie), Wiktoria Stawińska (I Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni) oraz Natalia Ochocka (II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie) postanowiły pomóc swoim rówieśnikom wypracować pewność siebie, której, jak mówią, w obecnych czasach wielu nastolatkom brakuje. W ramach projektu prowadzą warsztaty. Zarówno w szkołach w Gdyni i Olsztynie, jak i w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Planeta 11” w Olsztynie. „Uczymy naszych rówieśników jak efektywnie pracować w grupie i przemawiać publicznie, pomagamy im odkryć ich mocne strony, pokazujemy im, jak zmiany mogą pozytywnie wpłynąć na pewność siebie. Niezależnie od tematu uczestnicy są bardzo aktywni, a po zakończonych spotkaniach dostajemy dużo pozytywnych komentarzy. To bardzo miłe. Dzięki temu mamy jeszcze  więcej motywacji do dalszego działania.” – mówi Zofia. 
Olsztyn i Gdynia to odległe miasta. Skąd więc pomysł na połączenie ich jednym projektem? „Dzięki temu możemy dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców, a projekt robimy właśnie po to, żeby pomóc ludziom. Na dodatek pozwoliło nam to zawrzeć nowe znajomości. Przed rozpoczęciem projektu znałam tylko Zosię”- uważa Wiktoria. Dziewczyny wciąż się uczą, muszą więc godzić działania ze szkołą, może się to wydawać trudne, co potwierdza Julia: „Projekt wymaga ogromnego zaangażowania. Nie jest łatwo połączyć prowadzenie warsztatów z systematycznym uczęszczaniem na lekcje. Jednak udaje nam się to, bo naprawdę zależy nam na tym, żeby projekt faktycznie zmienić coś w naszym otoczeniu.”

Więcej informacji o projekcie społecznym „Be YOUnique „ można znaleźć na Facebooku pod nazwą „Be YOUnique” oraz na Instagramie pod nazwą @beyounique_zwzt. 
 

red

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe