Odpowie przed sądem za nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna

  • 03.04.2019, 18:31 (aktualizacja 03.04.2019, 18:37)
  • mgres
Odpowie przed sądem za nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna
Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Sergiuszowi P. podejrzanemu m.in. o publiczne nawoływanie do zabójstwa i groźby karalne wobec Piotra Grzymowicza, prezydenta Olsztyna.

Akt oskarżenia skierowała Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. Dotyczy 23-letniego Sergiusza P. podejrzanemu o popełnienie dwóch przestępstw. – Pierwszy zarzut przedstawiony podejrzanemu dotyczy posiadania znacznej ilości – blisko 400 gram – marihuany Z kolei drugi zarzut polega na publicznym nawoływaniu na stronie internetowej jednej z lokalnych gazet do popełnienia zbrodni zabójstwa z jednoczesną groźbą pozbawienia życia w stosunku do prezydenta Miasta Olsztyn – informuje Olgierd Dąbrowski-Żegarski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie. 
Podejrzany w toku śledztwa przyznał się do popełnienia tych przestępstw i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie. Pierwszy termin rozprawy w powyższej sprawie nie został jeszcze wyznaczony.
Sergiusz P. obu zarzucanych mu czynów miał dopuścić się w dniu 14 stycznia 2019 r. w Olsztynie. 
Na nienawistny komentarz natrafili funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z wydziału do walki z cyberprzestępczością, którzy monitorują także fora internetowe. 
Wpis, który ich zaniepokoił, został umieszczony pod artykułem jednej z olsztyńskich gazet na temat tragedii w Gdańsku. Internauta napisał: „Złodziej i oszust i sk... [wykropkowane przez naszą redakcję] gardło powinien podciąć na koniec zamiast z mikrofonem pajacować... Następny będzie Grzymowicz....”.
Funkcjonariusze uznali, że może to nosić znamiona przestępstwa wynikające z art. 190 Kodeksu karnego, czyli gróźb karalnych. Stało się to dzień po zabójstwie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. 
 

mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janusz
Janusz 04.04.2019, 09:20
Bardzo dobrze, niech posiedzi. Kolejny głupek może się zastanowi nim klpać ozorem zacznie!

Pozostałe