Katarzyna Puzyńska w Planecie 11!

  • 05.04.2019, 06:23
  • Aleksandra Dobies
Katarzyna Puzyńska w Planecie 11!
Wyróżniają ją krótkie włosy, liczne tatuaże, skórzana kurtka i glany. Z wykształcenia psycholog, ale sama nazywa siebie „seryjnym pisarzem”. W sadze o Lipowie czytelników zabiera do nieco idyllicznej krainy, otoczonej lasami, jeziorami i polnymi drogami. To tam, w malowniczo położonej niewielkiej miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim dochodzi do tajemniczych zbrodni. 

Katarzyny Puzyńskiej nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi powieści kryminalnej. W jej książkach obok morderstwa pojawia się szeroko nakreślone tło społeczno-obyczajowe, przez co niekiedy polska pisarka porównywana jest do Camilli Läckberg. 


Debiutowała powieścią „Motylek”, którą rozpoczęła cykl kryminalny z akcją osadzoną w fikcyjnej wsi Lipowo. Umiejscowienie wspomnianych kryminałów nie jest przypadkowe – to okolice powiatu brodnickiego, w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie autorka jako dziecko spędzała wakacje. Tylko zamiast beztroskich obrazów, mamy krwawe historie i zagadki kryminalne, które łączy postać policjanta, Daniela Podgórskiego. 


Oprócz serii o Lipowie, Puzyńska jest autorką książek o policjantach, w których ukazuje świat przestępstw i zbrodni. W „Policjanci. Ulica” rozmawia z mundurowymi, którzy każdego dnia pełnią służbę w prewencji, ruchu drogowym czy patrolowym. Na początku kwietnia ukaże się druga część, „Policja. Bez munduru”, opisująca pracę funkcjonariuszy operacyjnych i dochodzeniowych wydziałów kryminalnych oraz Centralnego Biura Śledczego Policji, technika kryminalistyki, medyka sądowego czy psychologa policyjnego. 

Niebawem będziemy mieli wyjątkową okazję gościć Katarzynę Puzyńską w Olsztynie. Na wydarzenie zapraszamy 13 kwietnia (sobota) o godz. 13 do Planety 11 (al. Piłsudskiego 38). 
Rozmowę poprowadzi Katarzyna Janków-Mazurkiewicz. 

 

Aleksandra Dobies
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe