Bieg Jakubowy to frajda i już tradycja!

  • 05.04.2019, 06:26 (aktualizacja 05.04.2019, 06:28)
  • IRON
Bieg Jakubowy to frajda i już tradycja!
Dłuższe i cieplejsze wiosenne dni zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym okresie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie organizuje wiele imprez i zajęć sportowo-rekreacyjnych dla wszystkich chętnych.

Od wielu lat dużą popularnością cieszy się Bieg Jakubowy, który w tym roku odbędzie się 28 kwietnia. A to oznacza, że pozostało niewiele czasu, aby zdecydować się na udział. Trasa biegu liczy 10 kilometrów, start i metę usytuowano na Starym Mieście, jego trasa będzie przebiegała ulicami miasta oraz ścieżkami wzdłuż jeziora Długiego. 

– Bieg Jakubowy to impreza z wieloletnią tradycją, jednocześnie wspaniały sposób aktywnego spędzania czasu, dlatego gorąco zachęcam do startu – mówi Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – W tym roku trasa doczekała się drobnej modyfikacji, bowiem jeden z odcinków został wyznaczony na terenie parku Centralnego, a to oznacza, że uczestnicy będą mogli poznać jeszcze jeden piękny zakątek naszego miasta.

Ze względu na duże zainteresowanie w tym roku utworzono dodatkową grupę wiekową +75 lat. Jednocześnie organizatorzy proponują, żeby uczestnicy pobiegli charytatywnie wspierając w ten sposób Fundację Przyszłość dla Dzieci. W ubiegłym roku w XVI Biegu Jakubowym wzięło udział ponad 500 osób, w biegu głównym triumfował Paweł Pszczółkowski z Olsztyna, rywalizację kobiet wygrała Emilia Wołyniec z Gołdapi.
Bardzo ciekawą formą wiosennej aktywności jest również slow jogging. Jest to forma treningu biegowego w wolnym tempie, dokładnie chodzi o truchtanie bez zadyszki. Slow jogging to zdrowy trening, gdyż pozwala uniknąć urazów oraz nadmiernego obciążania stawów. Pozytywem jest także to, że spalamy dwa razy więcej kalorii niż podczas normalnego marszu. Treningi slow joggingu odbędą się 14, 22 i 28 kwietnia, zbiórka przy wypożyczalni sprzętu sportowego CRS Ukiel.
Kolejnymi zajęciami, które wiosną proponuje OSiR są marsze nordic walking, czyli popularne spacery z kijkami. To wspaniała możliwość spędzenia czasu na świeżym 
powietrzu i w miłym towarzystwie, tym bardziej że uczestnicy maszerują promenadami i ścieżkami wzdłuż brzegów jeziora Ukiel. Organizatorzy zachęcają do udziału osoby indywidualne, ale też całe rodziny. Najbliższy marsz odbędzie się 6 kwietnia o godz. 11. Zbiórka przy wypożyczalni sprzętu sportowego na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Kto nie ma kijków, będzie miał możliwość ich wypożyczenia na miejscu.
Więcej informacji o planowanych zajęciach można znaleźć na stronie internetowej osir.olsztyn.pl.

 

IRON
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe