Ekspert BHP zażądał łapówki

  • 05.04.2019, 11:57 (aktualizacja 10.04.2019, 22:49)
  • Admin Admin
Ekspert BHP zażądał łapówki KMP Olsztyn Zatrzymany ekspert BHP
Zatrzymany to 66-letni mężczyzna. Chciał wyłudzić pieniądze od jednej z podolsztyńskich firm.

Jedna z firm z powiatu olsztyńskiego, starająca się o uzyskanie dopłaty, została skontrolowana przez 66-letniego eksperta ds. BHP. Sporządził on protokół, w którym zawarł liczne uchybienia dotyczące przeprowadzonych prac, co w konsekwencji nie pozwalało na wypłatę środków finansowych z projektu.

Bezpośrednio po przeprowadzonej kontroli i przygotowaniu negatywnego protokołu, 66-latek zaproponował kontrolowanemu przedsiębiorcy zmianę treści protokołu w taki sposób, aby wnioski w nim zawarte nie zawierały negatywnych uwag i były pomyślne dla przedsiębiorcy. Miało się to jednak wiązać z koniecznością uiszczenia ekspertowi dodatkowej opłaty.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia spotkał się z przedsiębiorcą i zażądał, a następnie przyjął od niego korzyść majątkową w kwocie 3 tys. zł.

W zamian za gotówkę zobowiązał się zniszczyć końcowy protokół odbioru, który zawierał zastrzeżenia, przekazując przedsiębiorcy nowy – już bez uchybień, który sam ekspert określił mianem „laurki”. Bezpośrednio po przyjęciu korzyści majątkowej przez 66-latka do pomieszczenia weszli policjanci i go zatrzymali. Dalsze czynności w tej sprawie wykonywane były pod nadzorem powiadomionej o sprawie Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach. Funkcjonariusze z Olsztyna przeszukali mieszkania, biura i auta zatrzymanego, gdzie zabezpieczyli m.in. komputery i laptopy, dyski przenośne oraz dokumenty, a wśród nich wspomniane protokoły odbioru.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe