Strajk. Co z egzaminami?

  • 09.04.2019, 14:33 (aktualizacja 10.04.2019, 21:05)
  • Mgres
Strajk. Co z egzaminami? UM Olsztyn Strajk nauczycieli w Olsztynie
To pytanie zadaje sobie zapewne większość rodziców i uczniów szkół gimnazjalnych oraz podstawowych. W pierwszym typie szkół egzaminy powinny zacząć się w środę (10.04.), w drugim - w poniedziałek (15.04.)

We wszystkich, 18 gimnazjach w Olsztynie, trwa wielka mobilizacja. - Dyrektorzy szukają rezerwowych zespołów nadzorujących - mówi Ewa Kaliszuk, wiceprezydent Olsztyna - robią wszystko, by umożliwić młodzieży zdawanie egzaminów. Wspomaga ich w tym, powołany przez nas, Zespół Interdyscyplinarny. Wszyscy poszukują osób, mających odpowiednie kwalifikacje.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna - mówi Anida Samoraj, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna - Dlatego ponownie apelujemy by rodzice i młodzież byli w bieżącym kontakcie ze szkołą.

Dyrektorzy szkół zobowiązali się przekazywać do publicznej wiadomości informacje o tym czy w danej jednostce egzaminy zostaną przeprowadzone.

Kuratorium oświaty szykuje tymczasem „korpus egzaminacyjny”, który obejmuje ochotników, którzy w razie potrzeby podejmą się nadzoru nad uczniami w trakcie egzaminów. Dyrektorzy będą mogli skorzystać z ich pomocy. – Mamy już 150 osób, najczęściej są to emeryci z uprawnieniami pedagogicznymi – mówi Marek Nowacki, kurator oświaty w regionie. – Wśród osób, które się zgłosiły, są też ludzie znani.

 

Mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe