Darmowy żłobek w Olsztynie

  • 12.04.2019, 13:07
  • mgres
Darmowy żłobek w Olsztynie
Aby wziąć udział w projekcie wystarczy mieszkać w Olsztynie, być bezrobotnym, nieaktywnym zawodowo, bądź powracać po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym do pracy. 

- Chcemy zaktywizować zawodowo naszych mieszkańców, będących opiekunami dzieci do lat 3 - mówi Monika Michniewicz, dyrektor Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych. - Możemy to zrobić dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Żłobek szansą na powrót do aktywności zawodowej rodziców”  
Dzięki temu we wrześniu uruchomionych zostanie 40 nowych miejsc dla dzieci w wieku do lat 3, będzie też dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Oddział powstanie w Żłobku Miejskim nr 4 w Olsztynie przy ul. Wyspiańskiego 2. 
W projekcie mogą wziąć udział rodzice/opiekunowie prawni spełniający poniższe kryteria:
- miejscem zamieszkania przynajmniej jednego z rodziców jest Olsztyn,
- przynajmniej jedno z rodziców/opiekunów prawnych powraca do pracy po urlopie macierzyńskim /rodzicielskim lub jest bezrobotne lub bierne zawodowo. 
Pierwszeństwo udziału w projekcie mają:
- dzieci z niepełnosprawnościami,
- dzieci, których przynajmniej jeden z opiekunów ma orzeczoną niepełnosprawność
- dzieci z rodzin wielodzietnych (troje i więcej).
Rodzice/opiekunowie prawni biorący udział w projekcie ponoszą jedynie koszty wyżywienia dziecka. Rekrutacja (przyjmowanie dokumentów) odbędzie się w dniach 6 - 31 maja 2019 roku.
 

mgres

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Matka dwulatki
Matka dwulatki 12.04.2019, 13:57
A gdzie żłobki dla dzieci rodziców pracujących zawodowo?

Pozostałe