Szokujący sms do strajkujących nauczycieli

  • 13.04.2019, 20:40 (aktualizacja 13.04.2019, 20:42)
  • mgres
Szokujący sms do strajkujących nauczycieli fot. ZNP
- „Jeśli chcesz, aby Polska była odpowiedzialna za drugą wojnę światową, aby szeroką ława napływali do nas uchodźcy, aby polska szkoła wychowywała dewiantów, to musisz strajkować. Bożena” - takiej treści smsy-otrzymała część strajkujących nauczycieli w Olsztynie. 

Z rozszyfrowaniem, kto stoi za jego autorką pedagodzy nie mieli problemu. Znają ją, bo to znana olsztyńska wizytatorka zatrudniona w kuratorium oświaty.
Ten sms zszokował strajkujących nauczycieli. - To jawna wywieranie nacisku, wręcz próba zastraszenia - mówi jeden ze strajkujących nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Olsztynie. - Sytuacja i tak jest nerwowa.
Przedstawiciele kuratorium udają, że nic się nie stało. W rozmowie z „Wyborczą Olsztyn” Małgorzaty Hochleitner, dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki KO, która pełni również funkcję rzecznika olsztyńskiego kuratorium, stwierdziła, że wysyłane sms-y to prywatna sprawa wizytatorki.

- Na pewno sms-y nie zostały wysłane ze służbowego telefonu, bo takiego ta osoba nie posiada, a co robi prywatnie to nie nasza sprawa. Dlatego nie będziemy wyjaśniać, do kto te sms-y wysłał, do kogo zostały skierowane - powiedziała rzeczniczka kuratorium.


Zbulwersowany zachowaniem wizytatorki kuratorium są władze olsztyńskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

- Treść tych sms-ów świadczy o samej osobie, które je wysyłała - mówi Tomasz Branicki, prezes ZNP w Olsztynie.  - Zachowanie pracownika kuratorium, które powinno być apolityczne. Agitacja, z którą mamy w tym przypadku do czynienia nie może mieć miejsca
 

mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe