Policyjny pies na emeryturze

  • 15.04.2019, 15:43 (aktualizacja 15.04.2019, 15:47)
  • mgres
Policyjny pies na emeryturze
Na zasłużoną emeryturę odszedł Bert - policyjny owczarek, który służył w olsztyńskiej jednostce policji jako pies patrolowo - tropiący. 

Bert swoją służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie rozpoczął 12 lat temu i od tamtej pory przyczynił się m.in. do odnalezienia i wskazania mężczyzny odpowiedzialnego za zabójstwo.
Wspólnie ze swoim przewodnikiem asp. Januszem Kurowskim pełnił służbę w Wydziale Interwencyjnym i Sztabu Policji KMP w Olsztynie. Bert uczestniczył w większości działań poszukiwawczych, a za jeden z wielu jego zawodowych sukcesów można wskazać przyczynienie się do ustalenia i zatrzymania sprawcy brutalnego ataku i zabójstwa starszej kobiety w 2016 roku w Olsztynie.
Bert wielokrotnie brał udział w spotkaniach profilaktycznych z najmłodszymi mieszkańcami naszego regionu. Po 12 latach służby nadszedł dla psa czas emeryturę. Odejście na psią emeryturę nie oznacza rozstania – Bert na stałe zamieszkał w domu swojego przewodnika, gdzie od dawna miał swoje miejsce.
 

mgres

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe