Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 01:00

Porady spod paragrafu

A wszystko zaczęło się od kradzieży sklepowej
A wszystko zaczęło się od kradzieży sklepowej

30 i 38-latek postanowili ukraść elektronarzędzia w jednym z marketów budowlanych na terenie Olsztyna. 38-latek został ujęty przez pracownika ochrony i przekazany interweniującym policjantom. Ponadto okazało się, że miał przy sobie narkotyki. W 2021 roku dokonał też kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w gminie Jeziorany. Z kolei 30-latek oddalił się ze sklepu przed przyjazdem służb. Mężczyzna postanowił sam zgłosić się do olsztyńskiej jednostki Policji chcąc odebrać klucze od mieszkania od swojego kolegi. 30-latek również został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli już zarzuty. Wkrótce za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

06.02.2023 21:55
68-latek ugodził nożem młodszego kolegę
68-latek ugodził nożem młodszego kolegę

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku za zdrowiu. Mężczyzna zadał cios nożem napotkanemu w mieszkaniu mężczyźnie.

19.03.2020 09:41
Skradł tablice, spowodował wypadek
Skradł tablice, spowodował wypadek

Olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży tablic rejestracyjnych, do której doszło na terenie jednego z miejskich parkingów. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.

08.01.2020 10:38
Nowe sposoby oszukiwania naiwnych seniorów 
Nowe sposoby oszukiwania naiwnych seniorów 

Ponownie pojawiły się sygnały o nowych naciągaczach oszukujących emerytów i rencistów. Czynią to osoby, które proponują pomoc w wypełnieniu wniosku o świadczenie uzupełniające. W zamian domagają się okazania dowodu osobistego, a ponadto pewnej kwoty pieniędzy. To bardzo niecny proceder.

28.10.2019 09:18
Kodeks pracy lepiej chroni pracowników
Kodeks pracy lepiej chroni pracowników

Weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy, która zwiększyła ochronę prawną pracowników. Nowe przepisy rozszerzają ochronę przed zwolnieniem oraz stwarzają możliwość żądania rekompensaty za nienależyte traktowanie w pracy. Dotyczy to między innymi mobbingu.

30.09.2019 11:24
Niższe limity dla dorabiających emerytów
Niższe limity dla dorabiających emerytów

Wysokość zarobków, które dodatkowo mogą osiągać renciści oraz emeryci pobierający wcześniejsze emerytury, powiązane są z wysokością przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

27.09.2019 09:29
Usługa Twój e-PIT
Usługa Twój e-PIT

To najważniejsza od lat zmiana dotycząca rocznych zeznań podatkowych dla osób fizycznych. Jest to duże ułatwienie, z którego korzystają przede wszystkim ludzie młodzi, biegli w komputerowych nowinkach. Eksperci podpowiadają jednak, że warto sprawdzić i przeanalizować rozliczenie podatkowe za rok 2018 sporządzone przez skarbówkę i wprowadzić ewentualne zmiany. Trzeba to uczynić do 30 kwietnia br. Warto przy tym pamiętać o wszelkich ulgach i odliczeniach.

21.03.2019 12:48
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°CMiasto: Olsztyn

Ciśnienie: 997 hPa
Wiatr: 16 km/h

NASZA GAZETA
Reklama
Dwie nowy wystawy w BWA Olsztyn Dwie nowy wystawy w BWA Olsztyn „Titanic” Anny Kutery  oraz „Powiem wszystkim, że płakałaś” Izabeli Chamczyk, to najnowsze propozycje BWA Olsztyn. Wernisaż wystaw zaplanowany jest na piątek, 8 marca.Najnowszy interdyscyplinarny i multimedialny projekt Anny Kutery zobaczyć będzie można w sali głównej.  „Titanic” „Titanic” to model zatrzymanego w połowie drogi statku. Opowieść o ludziach i ich cierpieniu, o dążeniach, przerwanych życiorysach, a także biografiach pisanych na nowo, wyznaczonych celach i szczytach, które nigdy nie zostaną zdobyte.Artystka wykorzystuje w swojej twórczości różnorodne artystyczne składniki i działania, elementy fotograficzne, rzeźbiarskie, przestrzenne, filmy. Dużą rolę w kreowaniu artystycznej wizji odgrywają przekazy medialne i ilustracje zaczerpnięte z mediów.Anna Kutera urodzona w Zgorzelcu. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (dziś ASP) we Wrocławiu, Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby, dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Konrada Jarodzkiego (1972-1977). W latach 1973-1981 współorganizowała działalność Międzynarodowej Galerii Sztuki Najnowszej (prywatnej) i Galerii Sztuki Najnowszej w Klubie Studenckim „Pałacyk” we Wrocławiu. Od 1977 jest członkiem ZPAP Okręgu Wrocławskiego.„Powiem wszystkim, że płakałaś”Natomiast w sali kameralnej zaplanowano wystawę prac Izabeli Chamczyk.Inspiracją do prezentacji pt. „Powiem wszystkim, że płakałaś” była Kim Gordon, basistka i wokalistka zespołu Sonic Youth, jedna z pierwszych gitarzystek niezależnej sceny muzycznej w Stanach Zjednoczonych lat 80. Przecierała szlaki kobiety grającej w świecie męskich bandów, będąc jednocześnie artystką wizualną.Izabela Chamczyk ukończyła z wyróżnieniem malarstwo w Akademii Sztuki Pięknych we Wrocławiu w 2009, studiowała również na ASP w Poznaniu. Malarka – performerka – video artystka. Tworzy sztukę procesualną, sensualną, emocjonalną, nawiązującą do seksualności i cielesności. Pracuje w wielu mediach, redefiniując ich granice. Poprzez swoją sztukę stara się dotrzeć do sfery świata zewnętrznego.Ma za sobą wiele wystaw i działań indywidualnych oraz zbiorowych.Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie (al. Piłsudskiego 38), wernisaż 8 marca, godz. 18. „Titanic” można zobaczyć do 14 kwietnia, a „Powiem wszystkim, że płakałaś” do 7 kwietnia. Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.03.2024
Wystawa obrazów i ilustracji Piotra Gnacińskiego Wystawa obrazów i ilustracji Piotra Gnacińskiego - Zapraszamy na wernisaż wystawy „O byciu sobą” i spotkanie z jej autorem Piotrem Gnacińskim, który wygłosi prelekcję i podzieli się swoimi doświadczeniami z podróży po świecie – proponują bibliotekarze z Planety 11. Spotkanie uświetni występ zespołu muzycznego.Piotr Gnaciński to ilustrator, malarz, grafik, fotograf. Swoje obserwacje w formie obrazów i ilustracji interpretuje na swój kolorowy i pełen szczegółów sposób. Przywozi w ten sposób jedyne w swoim rodzaju pamiątki z podróży.- Przez lata jeździły ze mną cienkopisy kreślarskie i akwarela oraz szkicownik, zastępując przypadkowe skrawki papieru, które zamalowane nie zawsze były w stanie przetrwać trudy podróży – opowiadał Piotr Gnaciński o swoim malarskim zamiłowaniu. - Tak powstała wielka potrzeba tworzenia różnych form wizualnych. Nie bez znaczenia było także miejsce, bo zawsze dalekie mi było sterylne studio czy pracownia. Podróżowałem w różnych, nierzadko ekstremalnych warunkach, a szkicownik był zawsze ze mną.I dodał: - Z czasem zacząłem nosić płótno, które zwinięte i doczepione do plecaka pozwalało mi malować tam gdzie najlepiej się czuję, czyli w terenie.Na wernisażu w Planecie 11 zagra zespół muzyczny w składzie: Kasia Skrzypczak – śpiew, Celina Kamińska – cajon, Arkadiusz Powolny – flety, dudy, Wojciech Sobieski – buzuki, gitara, Maciej Lubieniecki – śpiew, gitarą, bodhrán. Widzowie spodziewać się mogą muzyki irlandzkiej, ale nie tylko.Miejsce: Biblioteka Planeta 11 w Olsztynie (al. Piłsudskiego 38), wernisaż odbędzie się 28 marca (czwartek) o godz. 16:30. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 roku.Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.03.2024
Reklama