Nowe drzewa w Olsztynie

  • 19.04.2019, 10:05 (aktualizacja 19.04.2019, 22:58)
  • Mgres
Nowe drzewa w Olsztynie UM Olsztyn Sadzenie drzew w Parku Centralnym
Jeden z głównych symboli Japonii zagościł na stałe w Parku Centralnym. Drzewa kwitnącej wiśni mają symbolizować 100. rocznicę nawiązania oficjalnych kontaktów polsko-japońskich.

- Japonia była pierwszym krajem w Azji i piątym krajem na świecie, który uznał Polskę za niepodległe państwo - mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz - Było to w 1919 roku i zapoczątkowało to oficjalne stosunki dyplomatyczne. Od tego czasu nasze kraje, mimo znacznej odległości geograficznej, łączą więzy przyjaźni i dobrej woli.

Z tej okazji w Parku Centralnym zasadzono dziesięć drzew Sakura, czyli kwitnącej wiśni. Roślinom wybrano miejsce za Centrum Handlowym Aura, gdzie jest długi ciąg komunikacyjny. Wybór był nieprzypadkowy, bo w kolejnych latach będziemy chcieli tam posadzić tam następne drzewa, by w przyszłości powstała tu cała aleja Sakur. To także pomysł na to by auatrakcyjnić Park Centralny, który jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców.

- Wybraliśmy odmianę, która rośnie w północnej Japoni, tam jest podobny klimat, więc u nas też się przyjmie - mówił Yoichi Iida, mieszkający w Olsztynie japończyk,pomysłodawca akcji - drzewa te kwitną około dwóch tygodni w roku. Zwykle w kwietniu.

Pierwsze drzewko symbolicznie zasadzili Yoichi Iida i prezydent Piotr Grzymowicz. Kolejne wkopali mieszkańcy. Nowe drzewa zasadzone zostały również nad brzegami Jeziora Długiego. Pojawiło się kilkadziesiąt dębów w miejsce wyciętych wcześniej topól.

Mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe