Radni w sprawie pensji strajkujących nauczycieli

  • 19.04.2019, 10:07 (aktualizacja 19.04.2019, 22:58)
  • Mgres
Radni w sprawie pensji strajkujących nauczycieli Mat. własne Strajk nauczycieli w Olsztynie
W tej sprawie przygotowany został projekt uchwały rady miasta.

W projekcie ustawy jej przewodniczący, Robert Szewczyk z Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej, przyznaje, że olsztyńscy radni z niepokojem obserwują sytuację w oświacie, w szczególności natomiast strajk pracowników oświaty.

– Rada Miasta Olsztyna solidaryzuje się z nauczycielami – czytamy w projekcie uchwały. Dalej: – W tym celu zwraca się do Prezydenta Olsztyna z prośbą o podjęcie wszelkich możliwych i prawnie dopuszczalnych działań, zmierzających do wypłacenia pełnego wynagrodzenia wszystkim strajkującym nauczycielom i innym pracownikom oświaty, za okres strajku w oświacie zapoczątkowanego w kwietniu 2019 r.

Prezydent Olsztyna przekonywał strajkujących, że ich wspiera, oraz że na niego, jego współpracowników, urzędników i dyrektorów szkół mogą liczyć. Stało się to m.in. na wiecu, który odbył się pod ratuszem. Po tych słowach Grzymowicz zapewnił strajkujących, że środki zabezpieczone w budżecie, które miały zostać przeznaczone na ich pensje, zostaną im wypłacone. - Nie boję się tego, że pani wicepremier czy minister finansów powie, że prezydent złamie dyscyplinę finansów publicznych, że stanie przed takim czy innym organem i będzie odpowiadał dyscyplinarnie, a może i karnie – przekonywał prezydent.

Mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wuefista radykał
Wuefista radykał 24.04.2019, 18:00
To jakby głupawe, ale radni mogą się zrzucić, toż to dla swoich głównie.
Andrzej gumienny
Andrzej gumienny 19.04.2019, 15:15
Komuchy solidarne jak zawsze

Pozostałe