Wracają połączenia z Olsztyna

  • 07.05.2019, 20:36
  • mgres
Wracają połączenia z Olsztyna
W ratuszu podpisana została umowa w tej sprawie. Funkcjonowanie połączeń rozpocznie się od czerwca. 

Na tę wiadomość mieszkańcy gminy Barczewo czekali od dawna. W poniedziałek w Urzędzie Miasta w Olsztynie została podpisana umowa, która zapewni pasażerom stałe połączenie z Olsztyna do Barczewa. Obsługiwać będą je dwie linie: 114 i 124. 
Pierwsza to dawna linia nr 14, która wyjeżdżała z dworca i jechała m.in. przy Wójtowie. Druga to zupełna nowość, która teraz pokona w drodze do Barczewa również Zalbki i Nikielkowo. 
Uzgodniono, że obsługiwać będą je autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego typu standard, czyli o długości 12 metrów. Podróż z dworca Olsztyn Główny do Barczewa ma zająć niespełna 35 minut. 
Co istotne, na całej trasie będą obowiązywały ceny biletów takie same, jak na terenie Olsztyna: 3 zł bilet normalny, 1,5 zł ulgowy.
W zależności od decyzji gminy Barczewo różnice mogą występować jedynie w ulgach taryfowych.
Koszt funkcjonowania linii będzie ponosiła gmina Barczewo, a obliczono go na podstawie m.in. liczby realizowanych tzw. wozokilometrów. – W dni robocze szkolne na liniach 114 i 124 realizowanych będzie odpowiednio 12 i 7 par kursów. Z kolei w dni robocze wolne od zajęć szkolnych – 6 par, a w soboty odpowiednio 6 i 3 pary kursów. Połączenia z Olsztyna do Barczewa rozpoczną funkcjonowanie od czerwca. Planowane jest również uruchomienie kursów linii 124 realizowanych z zajazdem na teren zakładu Indykpol – zapowiada prezydent Piotr Grzymowicz.
 

mgres

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olsztyniak
Olsztyniak 08.05.2019, 16:10
Problem jest już w połączeniach z Earszawą i odwrotnie po godzinie 19.00.Może coś w tej kwrstii? Bo Radex chyba upada...
Jan
Jan 09.05.2019, 20:59
Co ma komunikacja miejska do połączeń międzymiastowych?

Pozostałe