Ruszyła Kortowiada 2019

  • 16.05.2019, 14:01 (aktualizacja 16.05.2019, 14:11)
  • mgres
Ruszyła Kortowiada 2019 UWM Kortowiada 2019
To najlepsze juwenalia w Polsce. Program Kortowiady wypełniony jest po brzegi.

Jak co roku Kortowiada rozpoczęła się Paradą Wydziałów. Barwny korowód przeszedł ulicami Olsztyna, aby zaprezentować się mieszkańcom i pokazać, kto w trakcie 60. Kortowiady będzie rządzić miastem. Parada Wydziałów wyruszyła w czwartek 16 maja o godz. 10.00 z olsztyńskiej starówki. Pochód poprowadził Wydział Nauk Ekonomicznych. Za nim pomaszerowały w kolejności wydziały: Prawa i Administracji, Nauk o Środowisku, Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, Matematyki i Informatyki, Medycyny Weterynaryjnej, Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Bioinżynierii Zwierząt, Nauk Technicznych, Humanistyczny, Nauki o Żywności, Nauk o Zdrowiu, Nauk Społecznych, Lekarski, Teologii, Sztuki i Biologii i Biotechnologii.

Na kolejność wydziałów w paradzie wpłynęła punktacja w Lidze Wydziałów. Na tę rywalizację składa się pięć elementów: zbiórka nakrętek, zbiórka groszy, sport, konkurs na najlepszego belfra oraz gry barowe. Aby zwyciężyć w Lidze Wydziałów, trzeba być dobrym w każdej dziedzinie.

Parada zakończyła się na Plaży Kortowskiej. To tutaj rektor UWM prof. Ryszard Górecki przekazał władzę nad Kortowem studentom. W ich imieniu symboliczny klucz do miasteczka akademickiego odebrał Tymoteusz Tyrajski z samorządu studenckiego.

Zaraz po paradzie rozpoczął się Wenus Show, czyli konkurs na najpiękniejszą studentkę UWM. Kortowiada zakończy się w niedzielę śniadaniem na plaży.

mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe