Radni osiedlowi nie chcą, żeby patronką ulicy została Szymborska

  • 21.05.2019, 19:45
  • red
Radni osiedlowi nie chcą, żeby patronką ulicy została Szymborska
Chodzi o nowe ulicę na planowanym osiedlu między ul. Krasickiego i Pstrowskiego, gdzie w przyszłości mają powstać bloki i osiedle domków jednorodzinnych. Jedną z patronek ma zostać Wisława Szymborska. Radni Osiedla Mazurskiego w drodze głosowania zaopiniowali, że noblistka nie jest odpowiednią osobą do zostania patronką ulicy.

Wisława Szymborska w pierwszych latach po wojnie pisała wiersze w duchu socrealizmu. W późniejszym okresie ich jednak już nigdzie nie publikowała. Jednak osiedlowi radni nie byli zachwyceni pomysłem, żeby została patronką jednej z ulic. Drogą głosowania to udokumentowali. Jacek Moczulski, przewodniczący Rady Osiedla Mazurskie wyjaśnił, że powody były dwa: po pierwsze za jej aktywny udział w przemiany ustrojowe po 1945 roku, po drugie za to, że nigdy ostatecznie nie odcięła się od tamtego okresu.
Wisława Szymborska była jedną z najsławniejszych polskich poetek i eseistek. W 1996 roku otrzymała literacką nagrodę Nobla.

red
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wiki
wiki 21.05.2019, 21:30
I prawidłowo!!!

Pozostałe