Ogólnopolskie Święto Kominiarzy

  • 23.05.2019, 07:55 (aktualizacja 23.05.2019, 07:58)
  • Mirosław Rogalski
Ogólnopolskie Święto Kominiarzy
Kominiarz – to powszechnie poważany zawód, bo... pomaga w zapobieganiu pożarom i przynosi szczęście. Początki kominiarstwa sięgają XIII wieku, gdy w domostwach pojawiły się kuchnie. Dziś zakres prac kominiarza obejmuje zapobieganie szkodom, jakie mogą powstać wskutek nieprawidłowego funkcjonowania urządzeń grzewczych i przewodów kominowych. 

Do stolicy Olsztyna przyjechało ponad 100 przedstawicieli profesji kominiarskiej z całej Polski. W stolicy Warmii i Mazur postanowili zorganizować III Ogólnopolskie Święto Krajowej Izby Kominiarzy.
W południe odbył się przemarsz z orkiestrą dętą z Płośnicy i pocztami sztandarowymi z Placu Solidarności do Katedry św. Jakuba. Tu podczas mszy biskup Janusz Ostrowski poświęcił sztandar Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Krajowej Izby Kominiarzy. Po mszy wykonano pamiątkowe zdjęcia. Następnie kominiarze przemaszerowali na Stare Miasto, gdzie rozstrzygnięto konkurs plastyczny poświęcony bezpieczeństwu, w którym uczestniczyli uczniowie szkół w regionie. Po południu odbyło się walne zebranie delegatów Izby Kominiarzy. Na czwartek gościom z całej Polski zaproponowano rejs po Kanale Ostródzko-Elbląskim oraz pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie 

Mirosław Rogalski

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe