Będzie bezpieczniej na przejściach

  • 24.05.2019, 15:06
  • mgres
Będzie bezpieczniej na przejściach
Olsztyn otrzymał środki z rządowego programu "Razem Bezpieczniej", by poprawić widoczność na przejściach dla pieszych.

W tym roku dofinansowanie otrzymały 34 projekty dotyczące odnowienia przejść dla pieszych, w tym olsztyński „Bezpieczne przejścia dla pieszych". 
Celem rządowego programu jest wspieranie działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Z przyznanych środków cieszy się prezydent Piotr Grzymowicz. - W tym przypadku inwestujemy w poprawę bezpieczeństwa niechronionych, najbardziej narażonych uczestników ruchu drogowego – mówi prezydent. 
Dzięki uzyskanym środkom zmodernizowane zostaną przejścia na al. Wojska Polskiego - w pobliżu ul. Oficerskiej, przy szpitalu psychiatrycznym i dwa przy Poliklinice. Doczekają się też odnowienia "zebry" na al. Sybiraków, przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz przy ul. Rataja. W tych miejscach zostaną zainstalowane ledowe lampy. Zastosowane zostaną czujniki ruchu. Zaplanowano też przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych dla uczniów. Ich celem będzie kształtowanie w świadomości dzieci potrzeby zwiększonej uwagi, choćby przy przechodzeniu przez jezdnię. Na zajęciach uczniowie się dowiedzą, jak po zmroku widoczny jest pieszy, kiedy ma elementy odblaskowe i gdy ich zabraknie. W warsztatach weźmie udział 130 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.
 

mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 24.05.2019, 17:01
Nie środki są Olsztynowi potrzebne a decydenci zarządzający ruchem drogowym w mieście. Tylko zamiana na kompetentnych i uczciwych pomoże Miastu i mieszkańcom... pozwoli nam przetrwać na przejściach.

Pozostałe