Promocja Bajek Mazurskich

  • 02.06.2019, 12:27
  • Mirosław Rogalski
Promocja Bajek Mazurskich
W przededniu Dnia Dziecka do Czytelni Czasopism Starego Ratusza WBP zaproszono dzieci na spotkanie i promocję książki „Bajki mazurskie”. Zaprezentowano publikację, która właśnie się ukazała. Jest to pięknie ilustrowany zbiór trzydziestu bajek, które pierwotnie ukazały się drukiem od 1867 roku w kalendarzach i czasopismach Mazurów. 

Autorką wyboru jest Ewa Sotomska z Działdowa, wieloletnia dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w tym mieście, a ilustracje do bajek wykonała Ewa Kownacka z Trzebiatowa, która wygrała ogólnopolski konkurs ogłoszony przez Oficynę Wydawniczą „Retman” i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. WBP w Olsztynie jest współwydawcą publikacji. 
Dzieciom biorącym udział w spotkaniu tak wydane „Bajki mazurskie” bardzo przypadły do gustu. Przy okazji dowiedziały się jak taki wybór powstaje i jak wykonuje się ilustracje. Spotkanie prowadziła Ewa Romejko z biblioteki Abecadło MBP w Olsztynie.

Mirosław Rogalski

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe