Znikają pawilony przy ul. Kolejowej

  • 11.06.2019, 11:09 (aktualizacja 11.06.2019, 12:23)
  • mgres
Znikają pawilony przy ul. Kolejowej zdjęcie jest ilustracją do tekstu
Budki wzdłuż torów zostały ustawione w 1976 r. Na stałe wpisały się w krajobraz Olsztyna. Stało się to też jednym z bardziej obleganych miejsc na mapie zakupowej Olsztyna.

Oferta jest różnorodna: od mody damskiej i męskiej po złotnictwo, usługi szewskie i rachunkowe. Niestety, lata świetności to miejsce ma już za sobą. Dlatego z roku na rok znikają kolejne pawilony. Kilka lat temu miasto pozwoliło na wyburzenie kilku takich miejsc, których właściciele zalegali z czynszem za dzierżawę terenu. Teraz przyszedł czas na kolejne. Ratusz szuka właśnie firmy, który je wyburzy. Chodzi o cztery obiekty. – Przedmiot umowy obejmuje wykonanie rozbiórki czterech budynków po dawnych pawilonach handlowych nr 21, 22, 24 i 66 przy ul. Kolejowej w Olsztynie – czytamy w ogłoszeniu. – Zakres prac do wykonania obejmuje w szczególności: wykonanie robót wstępnych i przygotowawczych, rozbiórka pokrycia dachowego i obróbek blacharskich, rozbiórka dachu, rozbiórka ścian nadziemia, rozbiórka fundamentów.
Prezydent Piotr Grzymowicz przyznaje, że to sami dotychczasowi najemcy informują o zakończeniu prowadzenia działalności w tym miejscu.

– W wielu przypadkach nie stać ich na przeprowadzenie rozbiórki. Dochodzimy w tej sprawie w różny sposób do porozumienia – mówi prezydent Grzymowicz.

– Prędzej czy później taka forma handlu, jak przy ul. Kolejowej umrze śmiercią naturalną. 

mgres

mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe