Utonął mieszkaniec Olsztyna

  • 01.07.2019, 13:10 (aktualizacja 01.07.2019, 13:18)
  • mgres
Utonął mieszkaniec Olsztyna Policja
Tragicznie zakończył się wypoczynek nad wodą dla 17-letniego mieszkańca Olsztyna. Zaginięcie zgłosił jego ojciec po odnalezieniu ubrań syna nad brzegiem jeziora.

Do oficera dyżurnego iławskiej policji wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu 17-latka. Jego ubrania znalazł ojciec nad brzegiem Jezioraka, na niestrzeżonej plaży w pobliżu ogrodów działkowych przy ul. Lipowy Dwór. Natychmiast na miejsce udały się służby ratunkowe, które rozpoczęły poszukiwania w wodzie. Rejon akwenu przeszukiwali ratownicy WOPR i nurkowie PSP w Iławie, którzy odnaleźli ciało nastolatka. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować życia 17-latka.

Tylko w czerwcu br. w jeziorach na terenie powiatu iławskiego utonęły już 3 osoby. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek, ostrożność i trzeźwe myślenie podczas letniego wypoczynku - chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie!

Wielu tragedii nad wodą można by uniknąć. Policja przypomina o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku. - Nie zapominajmy, więc o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Dzikie kąpieliska" zawsze mają nieznane dno i głębokość - apeluje policja.

mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe