Zmiany w komunikacji w Olsztynie

  • 03.07.2019, 16:01 (aktualizacja 03.07.2019, 16:44)
  • mgres
Zmiany w komunikacji w Olsztynie UM Olsztyn Ul. Partyzantów otwarta jest już w całości
Jedną z ważniejszych zmian jest powrót autobusów na ul. Partyzantów.

W praktyce oznacza, że autobusy zniknęły z dotychczasowych objazdów przez Kopernika i Kościuszki. Mowa o pięciu liniach - nr 101, 109, 116, 120 oraz nocnej N02.

Co ważne - na ul. Partyzantów pojawią się w obu kierunkach nowe przystanki. "Plac Bema" zlokalizowany w pobliżu wlotu z ronda oraz "Kajki" i "Samulowskiego" - przy skrzyżowaniach z ulicami o tych nazwach. - To znaczne udogodnienie dla pasażerów wsiadających lub wysiadających na ul. Partyzantów - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Wcześniej na całym odcinku tej ulicy był tylko jeden przystanek w każdą stronę. Teraz do komunikacji publicznej jest znacznie bliżej praktycznie z każdego miejsca wzdłuż Partyzantów oraz okolic.

Z początkiem lipca planowane jest rozpoczęcie remontu kolejnego odcinka ul. Jagiellońskiej. Tym razem prace mają objąć jej fragment między skrzyżowaniami z Wrocławską i Poprzeczną. To oznacza konieczność zamknięcia jezdni na tym odcinku. - W związku z tymczasową organizacją ruchu wprowadzone zostaną objazdy ulicami Zientary-Malewskiej, Cichą oraz Poprzeczną jak również ulicami Rataja i Bydgoską - zapowiada rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, Michał Koronowski. - Przebudowa ul. Jagiellońskiej niesie ze sobą także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Te dotyczą linii autobusowych: 108, 109, 112, 124, 126, 131 i 136. Zmiany związane są również z funkcjonowaniem przystanków.

mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe