Fuzja uczelni wyższych

  • 09.07.2019, 10:39 (aktualizacja 09.07.2019, 13:00)
  • mgres
Fuzja uczelni wyższych UM Olsztyn Konferencja prasowa z połączenia obu uczelni
Chodzi o dwie uczelnie prywatne – Wyższą Szkołę Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie oraz Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego.

Od dłuższego czasu ważyły się ich losy i teraz, wreszcie coś więcej wiadomo na temat przyszłości tych uczelni. O losach zarówno OSW, jak i WSIiE TWP władze uczelni poinformowały na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej – Cały miniony rok akademicki był bardzo ważnym czasem dla naszych obu uczelni. W ostatnim czasie podjęliśmy historyczną decyzję, z którą się z państwem dzielimy – mówiła dr Agnieszka Górska, rektor WSIiE TWP.

Nie wiadomo jeszcze, jak uczelnia będzie się nazywała, ale ma już nowe władze. Jej rektorem zostanie właśnie Górska. Z kolei dr Adam Marzewski, rektor OSW, obejmie funkcję prorektora.

– Dla naszych studentów praktycznie nic się nie zmienia – mówił dr Marzewski i zapewniał, że studenci mają nie odczuć zmian, które będą w okresie fuzji obu uczelni. Niewątpliwie czeka nas duży wysiłek organizacyjny, trzeba będzie pewne rzeczy ujednolicić, scalić. Mamy na to na szczęście 3 miesiące. Mam nadzieję, że zanim rozpocznie się rok akademicki to wszystko uda nam się dzięki mądrości i doświadczeniu koleżanek i kolegów z kadry dydaktycznej i administracyjnej, bo nimi szkoła stoi. My co prawda kierujemy pewnymi procesami, natomiast cała siła drzemie w tych osobach, które wykonują na co dzień mrówczą pracę – dodał Marzewski.

mgres
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe