Michelin wsparł szpital dziecięcy

  • 11.07.2019, 18:42 (aktualizacja 12.07.2019, 12:11)
  • mgres
Michelin wsparł szpital dziecięcy
Największe jednorazowe wsparcie w historii oddziału noworodkowego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Koncern Michelin przekazał sprzęt warty około 650 tys. zł. 

Światowej klasy sprzęt medyczny o wartości około 650 tys. zł otrzymał Oddział Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Sprzęt podarowała szpitalowi Fundacja Korporacyjna Michelin założona w 2014 r. we Francji. Tylko w 2018 roku Fundacja zrealizowała 115 projektów na rzecz lokalnych społeczności. 
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy wzbogacił się o 2 światowej klasy inkubatory, stację centralnego monitorowania wraz z 8 kardiomonitorami, 2 kardiomonitory transportowe, lampę do fototerapii oraz laktatory i różnego rodzaju oprzyrządowanie. - Sprzęt, który otrzymaliśmy tworzy nową jakość leczenia - podkreśla Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego. - Najnowsze inkubatory zapewniające utrzymanie optymalnych warunków wcześniaków, oprócz podstawowego zapewnienia komfortu cieplnego, umożliwiają zindywidualizowaną opiekę, kontrolę poziomu hałasu i naświetlenia, podgrzewany materac, a nawet wbudowany głośnik pozwalający na stymulację noworodka głosem matki czy czynności jej serca. 
Aparatura została uroczyście przekazana w czwartek (11 lipca) w sali konferencyjnej szpitala z udziałem dyrekcji szpitala, lekarzy, przedstawicieli Michelin, marszałka województwa, przedstawicieli NFZ i innych gości. - To jest dla nas niezwykle przyjemna chwila, bo to jest moment, kiedy możemy zrobić coś dobrego. Michelin jest w Olsztynie od 1995 roku, przez czas staliśmy się jedną z największych fabryk koncernu na świecie, najbardziej nowoczesną. Jednym z takich przykładów, gdzie też jesteśmy wiodącym zakładem to jest ta społeczna odpowiedzialność biznesu. Ta współpraca ze szpitalem dziecięcym, te wspólne relacje dają ogromną radość. Życzę, by przekazany sprzęt pomógł dla wielu tych najmłodszych, najbardziej poszkodowanych pacjentów. Kiedyś te dzieci nie miały szans przeżycia. Dziś dzięki nowym technologiom wygląda to zupełnie inaczej - mówi Jarosław Michalak, prezes zarządu Michelin Polska. 
Podziękowania koncernowi złożył Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Takie święto zdarza się raz na wiele lat i te wyróżnienie dla naszego szpitala jest bardzo duże. Najlepsi wspierają najlepszych - powiedział marszałek. 

mgres

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Konfecjoner
Konfecjoner 13.07.2019, 08:12
niech się pochwalą jak płacą ludziom zatrudnionym
Anna
Anna 11.07.2019, 20:50
Super, świetna sprawa ?

Pozostałe