W Olsztynie posypały się mandaty

  • 13.08.2019, 13:56 (aktualizacja 13.08.2019, 15:57)
  • mgres
W Olsztynie posypały się mandaty
Ponad 30 skontrolowanych pojazdów, kilkadziesiąt mandatów i zabrane prawa jazdy. To efekt nocnych działań policjantów ruchu drogowego na ulicach Olsztyna i powiatu.

W nocy z 9 na 10 sierpnia, w wielu miejscach Olsztyna i powiatu można było zobaczyć policyjne patrole wyposażone w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt, kontrolujące bez wyjątku wszystkich kierowców. Kilkanaście załóg ruchu drogowego, zarówno z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspierały patrole ze specgrupy SPEED z jednostek Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, oraz funkcjonariuszy z Ostródy i Szczytna. Głównym celem działań było egzekwowanie przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego przez młodych kierujących, niedopuszczenie do organizacji ewentualnych nielegalnych wyścigów samochodowych na drogach publicznych. – Uliczne wyścigi są nielegalne, a branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Osoby, które uwielbiają szybką jazdę i przypływ adrenaliny na drodze publicznej nie zdają sobie sprawy, że mogą doprowadzić do nieszczęścia – podkreślają policjanci.

Funkcjonariusze sprawdzali także, czy kierujący są trzeźwi, czy być może zdecydowali się na jazdę pod wpływem środków odurzających. Oceniali również stan techniczny pojazdów.

Funkcjonariusze tylko przez zaledwie kilka godzin skontrolowali ponad 30 pojazdów. W efekcie 26 kierowców ukarali mandatami, 19 z nich za przekroczenie dozwolonej prędkości. W związku z popełnieniem tego wykroczenia 2 kierowców straciło prawo jazdy. Policjanci zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne pojazdów, których stan techniczny budził wątpliwości. Podczas przeprowadzonych działań policjanci złapali 3 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci zapowiadają, że tego typu kontrole będą odbywały się cyklicznie.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe