Gietrzwałd 2018

  • 09.09.2019, 14:38 (aktualizacja 10.09.2019, 07:59)
  • Mirosław Rogalski
Gietrzwałd 2018
Deszczową pogodą powitał w tym roku Gietrzwałd pątników, którzy w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przybyli do Sanktuarium na doroczne uroczystości odpustowe.

Odbyły się one w 142. rocznicę Objawień Maryjnych i połączone z 53. Dożynkami Archidiecezji Warmińskiej. Mszę pontyfikalną na błoniach poprzedziła procesja do Źródełka z obrazem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił biskup Andrzej Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej. Zgodnie z przyjętą tradycją po mszy pobłogosławiono ziarno pod przyszłe zasiewy. W polskiej tradycji bowiem 8 września nosi także nazwę święta Matki Bożej Siewnej    
 

Mirosław Rogalski

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe