Duże ograniczenia w kursach tramwajów

  • 13.09.2019, 11:14 (aktualizacja 13.09.2019, 12:23)
  • mgres
Duże ograniczenia w kursach tramwajów Mat. własne Tramwaj
Spowodowane są one pracami naprawczymi torowisk.

Roboty na torowiskach będą prowadzone w weekend: 14-15 września 2019 roku. Z tego powodu w sobotę i w niedzielę tramwaje będą kursowały tylko do godz. 15. Później linie tramwajowe 1 i 2 będą obsługiwane przez autobusy. Torowiska będą naprawiane w następujących miejscach: przy Dworcu Głównym PKP; skrzyżowania ulic Kościuszki-Jasna, Kościuszki-Kętrzyńskiego, przy Skwerze Wakara i na ul. Żołnierskiej. Drogowcy zapowiadają, że od poniedziałku,16 września 2019 roku tramwaje na wszystkich liniach będą kursować bez zakłóceń.
Cezary Stankiewicz, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, wyjaśnia, że planowane prace to efekt awarii, do których doszło w poprzednim roku. – Wtedy prace naprawcze miały charakter doraźny. Teraz przyszedł czas na wykonanie kompleksowych napraw, za które odpowiada wykonawca torowisk – mówi Stankiewicz.

Do największej liczby pęknięć doszło na początku i na koniec 2018 roku. Szyny pękały właśnie m.in. w pobliżu dworca. Pęknięcia dotyczyło szyny umieszczonej w betonowej płycie, co nie wpływało na użytkowanie. Pękniętą szynę widać też na przejściu dla pieszych przy skwerze Wakara. 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe