Dzień Absolwenta UWM 2019

  • 15.09.2019, 19:55
  • Mirosław Rogalski
Dzień Absolwenta UWM 2019
Dorocznym zwyczajem Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego  zaprosiło absolwentów UWM oraz poprzednich uczelni WSR, ART i WSP na uroczyste obchody Dnia Absolwenta.

Spotkanie odbyło się w sobotę, 14 września a tradycyjnie rozpoczęło się na prowadzącej do Jeziora Kortowskiego Promenadzie Absolwentów. Przed obeliskiem poświęconym pamięci absolwentów i pracowników naukowych uniwersytetu oraz poprzedzających go uczelni złożono kwiaty i zapalono znicze. Następnie w auli im. prof. Kotera odbyło się spotkanie z władzami uczelni. Zostało ono poprzedzone koncertem Akademickiej Orkiestry Dętej, która gra w Kortowie już od 10. lat.     
W uroczystościach uczestniczyli absolwenci, którzy w tym dniu wyznaczyli sobie jubileuszowe spotkania swych roczników, mieszkańcy Olsztyna związani z kortowską uczelnią oraz absolwenci – członkowie Stowarzyszenia, którzy na stałe związali się z naszym miastem.    
Podczas spotkania prezes Stowarzyszenia Absolwentów UWM dr. Bolesław Pilarek nawiązał do Jubileuszu XXX-lecia Stowarzyszenia. Zebrani wysłuchali też okolicznościowego wystąpienia JM Rektora prof. Ryszarda Góreckiego. Święto Absolwentów było okazją do podziękowania za pracę na rzecz Stowarzyszenia i Fundacji im. M. Oczapowskiego. Wręczono okolicznościowe odznaki. Najstarsi uczestnicy spotkania, obchodzący złoty jubileusz ukończenia uczelni, zostali uhonorowani Złotymi Dyplomami oraz odnowieniem dyplomów ukończenia studiów.
W spotkaniu uczestniczył wieloletni rektor kortowskiej uczelni, współtwórca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Tadeusz Krzymowski. Jego wystąpienie zebrani przyjęli owacją na stojąco.    
 

Mirosław Rogalski

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe