Tłumy do darmowej komunikacji w Olsztynie

  • 19.09.2019, 12:15 (aktualizacja 19.09.2019, 14:39)
  • mgres
Tłumy do darmowej komunikacji w Olsztynie
Sprawa dotyczy ulg dla uczniów olsztyńskich szkół.

O tym, że warto wprowadzić darmową komunikację dla uczniów, mówi się od dawna w wielu polskich miastach. Niektóre z nich, jak np. Warszawa, już to rozwiązania wprowadziły, inne dopiero się zastanawiają. Olsztyn dołączył do grona tych pierwszych. Darmowe przejazdy dla uczniów obowiązują od 1 września. – Wcześniej ani ja ani moja córka nie korzystałyśmy z komunikacji miejskiej, bo kupienie dwóch biletów miesięcznych to zbyt duży wydatek. Obecnie jeżeli córka jeździ za darmo, to i zakup biletu miesięcznego stał się dla mnie opłacalny – mówi jedna z matek, której córka korzysta z darmowych przejazdów autobusami transportu publicznego.

Przejazdy są darmowe, chociaż obejmą na razie małe dzieci i uczniów szkół podstawowych. Dodatkowym obostrzeniem jest to, że mają dotyczyć jedynie tych uczniów, których rodzice są zameldowani i płacą podatki w Olsztynie. Zainteresowanie i tak jest ogromne. – Wnioskujemy to na podstawie liczby wydanych Olsztyńskich Kart Miejskich – informuje Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.

Tylko w sierpniu, poprzedzającym wejście ulgi, wydanych zostało 3393 egzemplarzy Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Dla porównania w styczniu było to 894 sztuk, a najmniej w czerwcu, nieco ponad 500. – W związku z wielkim zainteresowaniem i ilością złożonych wniosków o wydanie OKM, aktualny termin otrzymania kart dla nowych wniosków (decyduje kolejność zgłoszeń) zaczyna się od 27 września – informuje Koronowski.
Z tego też powodu, wnioskodawcy otrzymają w Punkcie Obsługi Klienta ZDZiT, wydrukowane potwierdzenie złożenia wniosku z datą jego złożenia. Mając przy sobie takie potwierdzenie dzieci i młodzież może korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej do czasu wydania Olsztyńskiej Karty Miejskiej.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 19.09.2019, 14:58
Złożyć internetowo i na drugi dzień do odbioru. Okazać tylko PIT z potwierdzeniem i jest ?
Martyna
Martyna 19.09.2019, 14:42
Brakuje inf do kiedy są te przejazdy darmowe. Tego nawet ZDZIT nie wie (pytałam)

Pozostałe