Pierwsza taka mapa w Olsztynie

  • 22.10.2019, 12:00 (aktualizacja 22.10.2019, 21:55)
  • mgres
Pierwsza taka mapa w Olsztynie UM Olsztyn Mapa pisarzy
Zaznaczeni na niej zostali pisarze pochodzący ze stolicy regionu.

Cyfrowa mapa pisarzy Olsztyna została opracowana w Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym „Pojezierze". – Postanowiliśmy w nietuzinkowy sposób zaprezentować czterech olsztyńskich pisarzy – mówi szefowa stowarzyszenia, Ewa Hopfer. – Są to: Kazimierz Brakoniecki, Paweł Jaszczuk, Włodzimierz Kowalewski i Mariusz Sieniewicz. Tak naprawdę o olsztyńskich twórcach niewiele wiemy. Informacji o nich jest w internecie bardzo mało. Postanowiliśmy więc zaprezentować ich w inny sposób, niż to robi Wikipedia.

Z każdym pisarzem została przeprowadzona rozmowa, ilustrowana profesjonalnymi zdjęciami. Niektórzy pisarze czytają fragmenty swojej twórczości, a np. Paweł Jaszczuk śpiewa piosenki Wysockiego. – Mapa została opublikowana na portalu stowarzyszenia „Pojezierze", ale wklejając fragment kodu html, można ją umieścić na dowolnej stronie – dodaje Janusz Soroka z zarządu stowarzyszenia. – Strona de facto została osadzona w tzw. chmurze, charakteryzuje się tym, że jest multimedialna i z jednego miejsca można dotrzeć do wszystkich informacji o pisarzach. Mapa odtwarzana jest na wszystkich urządzeniach: od komputerów, poprzez smartfony po telewizory. Zachęcamy biblioteki, szkoły, portale internetowe, blogerów do umieszczania jej na swoich stronach internetowych.

Mapa pisarzy – której autorem olsztyński dziennikarz Sławomir Ostrowski – to element projektu „Cyfrowe szlaki kultury". Stowarzyszenie zamierza w najbliższej przyszłości w podobny sposób zaprezentować innych olsztyńskich twórców, np. malarzy, rzeźbiarzy, poetów.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gdzie!!!!!
gdzie!!!!! 24.10.2019, 14:12
Gdzie Tamara Bołdak-Janowska?!!!! Członkini openClubu, nominowana do Nike????!!!!!!
gdzie!!!!
gdzie!!!! 24.10.2019, 14:10
gdzie Tamara Bołdak-Jaanowska. Członikini PenClubu?
gdzie
gdzie 24.10.2019, 14:05
gdzie Tamara Bołdak-Janowska.To mizoginiczna lista
ktoś
ktoś 24.10.2019, 13:28
bez Tamary Bołdak-Janowskiej to żenująca lista. I bez Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej, to żenująca lista. Czterech mężczyzn! Samcza mizoginiczna laurka

Pozostałe