Zatrzymali groźnego przestępcę

  • 31.10.2019, 12:18 (aktualizacja 01.11.2019, 09:40)
  • mgres
Zatrzymali groźnego przestępcę KMP Olsztyn Zatrzymany mieszkaniec gminy Purda
Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, zatrzymali poszukiwanego listem gończym 60-letniego mieszkańca gminy Purda.

Mężczyzna po tym jak został zatrzymany przebywał w areszcie. W 2018 roku został z niego zwolniony i oczekiwał na uprawomocnienie się wyroku sądowego, co nastąpiło w sierpniu 2019 roku. Usłyszał wyrok i zasądzono mu karę 4 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za przygotowywania do usunięcia przemocą konstytucyjnego organu RP, nabywania gromadzenia i posiadania w miejscu zamieszkania bez wymaganego zezwolenia substancji wybuchowych, przyrządów wybuchowych, a także substancji chemicznych, które mogły być użyte do wyrobu materiałów wybuchowych i mogły „sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach”.

60-latek nie zamierzał wracać za więzienne mury. Gdy się nie stawił do odbycia kary Sąd Okręgowy w Olsztynie we wrześniu wydał za nim list gończy. Od tego czasu mężczyzna przestał być widywany w miejscu zamieszkania, a policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie wdrożyli odpowiednie czynności operacyjno - poszukiwawcze.

Mieszkaniec gminy Purda często zmieniał miejsce ukrywania się, funkcjonariusze mieli sygnały, że poszukiwany był widywany w różnych częściach Polski. Mężczyzna postanowił wrócić w rodzinne strony, licząc na to, że w ten sposób zmyli funkcjonariuszy co do miejsca swojego ukrywania się. Bezskutecznie. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Kętrzyna zatrzymali 60–latka. Poszukiwany był kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych, jednak w chwili zatrzymania nie stawiał oporu.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe