Tirem łamał przepisy w Olsztynie

  • 06.11.2019, 10:19 (aktualizacja 07.11.2019, 09:40)
  • mgres
Tirem łamał przepisy w Olsztynie WITD Olsztyn Zatrzymany tir
Ciężarówkę zatrzymali inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Inspektorzy z WITD Olsztyn w trakcie rutynowej kontroli na ulicach miasta zauważył, że kierowca tira na jednym ze skrzyżowań przejechał na czerwonym świetle. To nie koniec jego łamania przepisów. Zaczął korzystać z buspasa przeznaczonego dla autobusów komunikacji miejskiej. Został zatrzymany. W trakcie kontroli wykryto kolejne przewinienie kierowcy. Manipulował zapisami tachografu używając do tego magnesu na nadajniku.

Manipulowanie przy tachografach to najczęstsze wykroczenia kierowców tirów, którzy w ten sposób wydłużają sobie czas pracy, by dojechać z ładunkiem do celu.

To nie jedyny taki przypadek. Pod koniec października w Olsztynie zatrzymany został kierowca innego tira. Podłączył on dodatkowe, niedozwolone urządzenie, które wpływało na niewłaściwą pracę tachografu a tym samym w sposób nieprawidłowy zapisywało aktywność kierowcy. Czujnik został wypełniony klejem. Inspektorzy WITD z Olsztyna wszczęli wobec przewoźnika drogowego postępowanie zagrożone karą w wysokości 10 tys. zł.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Papa
Papa 07.11.2019, 13:55
Poprawcie błędy stylistyczne i ortograficzne...
Taxi
Taxi 07.11.2019, 12:23
Kierowcy TIr są w Olsztynie bardzo często zmuszeni do łamania przepisów drogowych i powodowania zagrożenia z powodu ... wadliwej organizacji ruchu drogowego! Niech WITD tym się zainteresuje...
Bolek
Bolek 07.11.2019, 11:37
Przecież to nauka jazdy

Pozostałe