Nowa nawierzchnia drogi z Bartąga do Rusi

  • 04.12.2019, 13:24 (aktualizacja 04.12.2019, 15:29)
  • mgres
Nowa nawierzchnia drogi z Bartąga do Rusi Mat. własne Remont drogi Bartąg-Ruś
Kierowcy jeżdżący na trasie z Bartąga do Rusi od lat narzekali na jej fatalny stan: dziury, wybrakowane pobocza. Dodatkowo taki stan rzeczy narażał bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. Teraz to się zmieni. Od kilku miesięcy prowadzony był tam remont. W ostatnich dniach listopada położone zostały ostatnie warstwy masy bitumicznej.


Na drodze Ruś – Bartąg dodatkowo przebudowane zostały trzy skrzyżowania z drogami publicznymi, powstały dwie zatoki autobusowe oraz kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Na odcinku Ruś – Bartąg modernizacja w sumie objęła 2,3 km drogi. - Wartość całej inwestycji oszacowaliśmy na 5,8 mln zł, przy czym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 2,88 mln zł, a pozostałą część, czyli po 1,45 mln zł, dokładają samorządy powiatu i gminy Stawiguda - informuje Michał Kontraktowicz, Wójt Gminy Stawiguda.
Wiosną przyszłego roku odnowiona zostanie kolejna droga pod Olsztynem. To ul. Gietrzwałdzka prowadząca z Bartąga w kierunku Tomaszkowa.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tom
tom 12.12.2019, 12:21
Czyli kilometrowy fragment drogi z Bartąga do obwodnicy (mostu) nie zostanie wyremontowany?

Pozostałe