Awaria ciepłownicza z zieloną cieczą

  • 10.12.2019, 16:39 (aktualizacja 10.12.2019, 17:13)
  • mgres
Awaria ciepłownicza z zieloną cieczą Mat. własne Awaria przy ul. Wyszyńskiego
Lokatorzy ponad 20 bloków zostali pozbawieni ogrzewania i ciepłej wody. Przy ul. Wyszyńskiego doszło do awarii sieci ciepłowniczej.

Doszło do rozszczelnienia sieci na zasilaniu magistralnym na rurze o przekroju 500 mm znajdującej się w kanale betonowym. MPEC informuje, że w związku z awarią w sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Wyszyńskiego wystąpiła przerwa w dostawie ciepła i ciepłej wody użytkowej do ponad 20 bloków. Znajdują się one przy al. Piłsudskiego, Augustowskiej i Wyszyńskiego. Przywrócenie dostaw ciepła przewiduje się  w środę - 11 grudnia - do godz. 20.

Wraz z awarią z ziemi zaczęła wydobywać się zielonożółta ciecz, co zaniepokoiło przechodniów. - Uspokajamy, że żółtozielony kolor cieczy wydobywającej się w miejscu awarii, to efekt barwienia wody sieciowej, które jest standardowym działaniem firm ciepłowniczych - tłumaczy Magdalena Górecka. - Ma na celu wykrycie nieszczelności infrastruktury ciepłowniczej, szczególnie rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo  pojawienia się zabarwionej wody w środowisku naturalnym, przestrzeni publicznej oraz ujęciach ciepłej wody użytkowej.
Górecka dodaje, że środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej jest całkowicie bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt. Nie jest również szkodliwy dla środowiska naturalnego.
Adresy  budynków, które zostały bez ciepła:
Al. Piłsudskiego: 60A, 60B, 60C;
Ul. Augustowska: 3, 5A, 5B, 5C;
Ul. Wyszyńskiego: 5A, 5C, 5D, 5E, 5F, 5G, 5H, 5I, 5J, 5K, 5M, 5N, 5O, 15.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe