Policja ujęła internetowych naciągaczy

  • 15.01.2020, 12:50 (aktualizacja 15.01.2020, 13:05)
  • mgres
Policja ujęła internetowych naciągaczy
Do olsztyńskiego sądu skierowany został akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy w za pośrednictwem internetu oszukali 22 osoby.

Policjanci z zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za oszustwa w internecie. Mężczyźni w wieku 21 i 25 lat, działając "wspólnie i w porozumieniu" na aukcjach internetowych oferowali do sprzedaży m.in. bilety na festiwale muzyczne, hulajnogi elektryczne, spawarki czy wynajem domków letniskowych. W ten sposób, oszuści naciągneli 22 osoby i wyłudzili od pokrzywdzonych pieniądze w łącznej kwocie ponad 10 tys. zł.
Po przyjęciu przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Olsztynie pierwszego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, funkcjonariusze dotarli do każdego z oszukanych klientów. Dowody na to, że młodzi mężczyźni oszukiwali w sieci znajdowały się m.in. w zabezpieczonych przez policjantów telefonach komórkowych, kartach SIM czy potwierdzeniach dokonanych przelewów bankowych.
Na podstawie zgromadzonego przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą materiału dowodowego wobec 21 i 25-latka skierowany do sądu został akt oskarżenia dotyczący oszustw w sieci internetowej o których mowa w art. 286 KK. Zgodnie z obowiązującym prawem, młodym mężczyznom może teraz grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe