Babcia pacjenta podarowała sprzęt medyczny

  • 20.01.2020, 10:20 (aktualizacja 20.01.2020, 11:20)
  • mgres
Babcia pacjenta podarowała sprzęt medyczny
Sprzęt medyczny o wartości ponad 10 tys. zł przekazała dziś Klinice Pediatrii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie olsztyńska malarka Agnieszka Przełomiec.

Agnieszka Przełomiec to babcia  pacjenta szpitala dziecięcego. Przekazała sprzęt wdzięczna za szybkie zdiagnozowanie i wyleczenie swojego wnuczka. Są to 2 pompy strzykawkowe i 2 pompy przepływowe, służące do precyzyjnego dawkowania leków dożylnych.
Z przekazaniem tego sprzętu wiąże się historia.  Agnieszka Przełomiec pochodzi z rodziny malarsko-konserwatorskiej. Wspomina, że jej nieżyjący już ojciec, znany olsztyński malarz – Jan Przełomiec uwielbiał zbierać stare przedmioty na targach staroci. - Gdy mieszkaliśmy jeszcze na południu Polski, byłam małą dziewczynką i nie było wtedy jeszcze wolnych sobót, a mój tata w co drugą niedzielę wybierał się na targi staroci – opowiada pani Agnieszka. - Mama miała do niego ogromny żal, że nie spędza czasu z rodziną, tylko biega za starociami.
Po śmierci swojego ojca, pani Agnieszka sprzedała dla Muzeum we Fromborku zgromadzone kiedyś przez niego kafle z XVII-wiecznego pieca. Cały dochód postanowiła przeznaczyć na sprzęt medyczny, który poprawi komfort leczenia pacjentów naszego szpitala. - Pompy do podawania leków to najliczniejszy sprzęt w naszym szpitalu, ale też bardzo często używany, więc wymagający częstej wymiany. Oby takich ludzi na świecie było jak najwięcej – stwierdziła podkreśliła dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe