Olsztyn miastem dobrze oświetlonym

  • 27.01.2020, 16:24 (aktualizacja 27.01.2020, 19:45)
  • mgres
Olsztyn miastem dobrze oświetlonym UM Olsztyn
Dwa pierwsze miejsca zajął Olsztyn w konkursie zorganizowanym przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

 

Kapituła konkursu uznała Olsztyn za Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2019 Roku, przyznała także stolicy Warmii i Mazur pierwsze miejsce w kategorii Oświetlenie Świąteczne i okazjonalne 2019 Roku.

- Nie pracujemy dla nagród, tylko dla mieszkańców - podkreśla prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz - Przede wszystkim na co dzień skupiamy się na tym, by podnieść jakość życia olsztynian i to jest celem nadrzędnym; ale takie statuetki też cieszą i są potwierdzeniem tego, że nasze działania są dostrzegane i docenianego także na arenie ogólnopolskiej.

Tytuł najlepiej oświetlonej gminy i miasta przyznano Olsztynowi za szeroki zakres i bardzo wysoki poziom, inwestycji oświetleniowych, które stanowią kontynuację kompleksowej budowy oraz modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie gminy. To nagroda za następujące projekty:

1. Budowa doświetleń przejść dla pieszych
2.Budowa ulic Gościnnej, Kresowej Wołodyjowskiego, Żurawiej, Perkoza w Olsztynie wraz z infrastrukturą oświetlenia zewnętrznego
3.Budowa oświetlenia ścieżki pieszo-rowerowej na osiedlu Jaroty
4.Budowa oświetlenia ul. Letniej i Wiosennej wraz ze skrzyżowaniem ul. Letniej z ul. Zientary Malewskiej i ul. Tracką
5.Budowa ścieżki pieszo-rowerowej Łynostrada wraz z budową oświeltenia zewnętrznego
6.Przebudowa ul. Partyzantów z modernizacją instalacji ośw. zewnętrznego
7.Budowa ul. Perłowej wraz z infrastrukturą oświetlenia zewnętrznego
8.Budowa oświetlenia ul. Pimpickiego
9.Budowa ul. Pstrowskiego do Obwodnicy Olsztyna wraz z infrastrukturą ośw. zewnętrznego
10.Budowa ul. Towarowej do Obwodnicy Olsztyna wraz z infrastrukturą ośw. zewnętrznego
11. Modernizacja ul. Leonharda w Olsztynie
12.Budowa oświetlenia ulicznego na Osiedlu Gruszowe Sady
13.Przebudowa ul. Jagiellońskiej z modernizacją oświetlenia
Komisja wzięła pod uwagę kompleksowość wykonanych inwestycji, ich różnorodność oraz uzyskane bardzo dobre efekty oświetleniowe.

Pierwsze miejsce  w kategorii Najlepsze Oświetlenie Świąteczne i Okazjonalne przyznano Olsztynowi za iluminację starego miasta w związku z obchodami Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.

- Dzięki otwartym umysłom ludzi pracujących w Miejskim Ośrodku Kultury (organizatora jarmarku - red.) mogliśmy pogodzić wizje artystyczne, z naszymi możliwościami technicznymi i finansowymi -   cieszy się Karol Więckowski, pełnomocnik prezydenta ds. infrastruktury i gospodarki elektroenergetycznej - słowa uznania należą się także firmie Multidecor, która wygrała przetarg, a i wzorowo podołała temu niełatwemu zadaniu. Instalacje były nie tylko widowiskowe, ale także bezpieczne, dzięki czemu mogliśmy z nich korzystać w każdych warunkach warunkach pogodowych. 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beata
Beata 27.01.2020, 19:26
A ul. Jagiellońska do rzeki Wadąg. Od Ogrodów zero oświetlenia a o chodniku czy ścieżce rowerowej nie wspomnę. Pętla przy Sanatorium też nie grzeszy oświetleniem. Strach tam stać w tej ciemnicy.

Pozostałe