Pożar przedszkola

  • 07.02.2020, 09:26 (aktualizacja 07.02.2020, 12:55)
  • mgres
Pożar przedszkola UG Barczewko Pożar w Barczewku
Do zdarzenia doszło w podolsztyńskim Barczewku

Pożar wybuchł po godz. 9 w budynku, w którym mieści się podstawówka i oddział przedszkolny. Dlatego pierwsze informacje były dramatyczne. Jak się jednak później okazało spaliło się około 4 m kw. poszycia dachu.

W chwili, gdy doszło do pożaru, w budynku trwały już zajęcia z dziećmi. Trzeba było je ewakuować, podobnie jak pracowników placówek, w sumie 36 osób. - Dzięki wielokrotnym ćwiczeniom na terenie obiektu wszystkie procedury zarówno gaśnicze, jak i ewakuacyjne zadziałały wzorowo - informuje Urząd Gminy Barczewo.

Na miejscu pożar gasiło sześć zastępów, w tym strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych Barczewko, Barczewo i jednostki z Olsztyna.

Zajęcia nie zostały już dokończone. Dzieci wrócą dopiero po oględzinach, a być może nawet dopiero po odnowieniu zniszczonych części budynku. 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe