W Olsztyńskiej Galerii Sztuki wystawa znanej artystki

  • 26.02.2020, 12:18 (aktualizacja 26.02.2020, 12:43)
  • mgres
W Olsztyńskiej Galerii Sztuki wystawa znanej artystki OGSz Tamara Berdowska
Swoje prace prezentuje Tamara Berdowska, które znajdują się w galeriach i zbiorach prywatnych na całym świecie.

Tamara Berdowska to jedna z najważniejszych przedstawicielek współczesnej abstrakcji geometrycznej. Jej prace znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum w Bochen, Galerii Studio w Warszawie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Muzeum Archidiecezji w Katowicach, Centrum Rzeźby Polskiej w Wrońsku, Mondriaanhuis, Muzeum w Amersfoort oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Tamara Berdowska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Otrzymała m.in. stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki, Emilly Car College of Art and Design w Vancouver (Kanada), Fundacji Pollock-Krasner (Nowy Jork). Twórczość Tamary Berdowskiej będzie prezentowana w OGSz, która mieści się przy ul. Grunwaldzkiej 4a/5, przez najbliższe 3 tygodnie.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe