UE dofinansowała tramwaje w Olsztynie

  • 18.03.2020, 12:24 (aktualizacja 18.03.2020, 14:58)
  • mgres
UE dofinansowała tramwaje w Olsztynie
Decyzja w tej sprawie zapadła w Brukseli.

Rozbudowa przewiduje połączenie Pieczewa przez Nagórki z centrum miasta oraz dworcem PKP.  Ratusz przeznaczył początkowo na budowę II linii 246 mln zł i już przed rokiem szukał firmy, która zajmie się budową nowych torowisk tramwajowych.  Realizacja tej inwestycji była zagrożona z powodu braku wystarczającej puli środków. Z pomocą przyszła Komisja Europejska. - Dziś w Brukseli została podpisana umowa, z której wynika, że otrzymamy dodatkowe 188 mln zł - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Łącznie daje nam to kwotę dotacji ze środków programu Rozwój Polski Wschodniej w wysokości 365 mln zł.
Obecna wycena projektu rozbudowy linii tranwajowej to około 430 mln zł.  Chcąc spiąć budżet miasto sięga po dodatkowe pieniądze z innych projektów i źródeł.  - Łącznie prawie 85 milionów euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego poprawi transport publiczny w Olsztynie poprzez rozbudowę istniejących tras tramwajowych i autobusowych oraz instalację inteligentnego systemu transportu - komentuje prezydent Piotr Grzymowiczi zapowiada, że jeszcze w marcu ma zostać rozpisany przetarg dotyczący budowy II linii tramwajowej w Olsztynie.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kaminsk
Kaminsk 18.03.2020, 20:26
Połączenie Pieczewo przez Nagórki to nie jest prawda. Mieszkańcy chcieli obok Nagórrk.

Pozostałe