Koronawirus. Głupi żart w Olsztynie

  • 18.03.2020, 12:28 (aktualizacja 18.03.2020, 14:58)
  • mgres
Koronawirus. Głupi żart w Olsztynie Mat. własne Akcja służb porządkowych pod ratuszem
Doszło do niego przed ratuszem. Przechodzień zażartował sobie, że jest nosicielem koronawirusa.

Alarm został wszczęty we wtorek - 17 marca - późnym popołudniem na placu Jana Pawła II, czyli w  centrum Olsztyna. Jeden ze znajdujących się tam akurat przechodniów zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. - Ze zgłoszenia wynikało, że dzwoniący przebywa właśnie na ulicy i podejrzewa u siebie koronawirusa. Na miejsce przyjechało pogotowie w specjalistycznym ambulansie i patrol policji - informuje prezydent Piotr Grzymowicz.
Jak się jednak okazało, alarm był fałszywy. Prezydent zwraca uwagę, że podobne wybryki nie powinny być piętnowane tylko z tego powodu, że każda akcja, to wydane niepotrzebnie pieniądze. - Tutaj liczy się życie ludzi, którzy być może w tej samej chwili oczekują rzeczywistej pomocy -  mówi.
Jak wynika z raportu dotyczącego sytuacji epidemiologicznej w Olsztynie, na dzień 17 marca nie został odnotowany żaden przypadek osoby zarażonej koronawirusem

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Walkowski
Walkowski 18.03.2020, 19:08
Konieczna jest co najmniej 2 letnia kwarantanna. Na jego koszt.

Pozostałe