Koronawirus. Straż miejska sprawdza bezdomnych

  • 24.03.2020, 10:56 (aktualizacja 24.03.2020, 14:52)
  • mgres
Koronawirus. Straż miejska sprawdza bezdomnych Straż miejska
Strażnicy miejscy wyposażeni zostali w termometry do pomiaru temperatury ciała.

Bezdomni to jedna z grup społecznych najbardziej narażonych na możliwość zakażenia koronawirusem.

Zgodnie z wytycznymi wojewody, w olsztyńskim schronisku zalecono ograniczenie wychodzenia z placówki, by bezdomnych jak najdłużej utrzymywać w jednym miejscu. Składa się na to kilka powodów. Większość z nich nie zachowuje wystarczającej higieny, ale to także głównie ludzie po 60., którzy w walce z koronawirusem mają mniejsze szanse.

Zgodnie z zaleceniami wojewody, w olsztyńskim schronisku zalecono ograniczenie wychodzenia z placówki, by bezdomnych jak najdłużej utrzymywać w jednym miejscu.

Swoje działania podjęli także strażnicy miejscy z Olsztyna Każdego dnia kilka, a nawet kilkanaście razy interweniują w stosunku do takich osób. Sytuacja nie zmieniła się w obliczu panującej pandemii koronawirusa. - W tym szczególnie trudnym okresie patrole wyposażone są dodatkowo w termometry, którymi w trakcie podejmowanych działań mierzą bezdomnym temperaturę ciała. Jej wysoka wartość jest sygnałem do zachowania szczególnej ostrożności, a także do powiadomienia odpowiednich służb - zapewniają olsztyńscy strażnicy.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe