Gminy otwierają przedszkola

  • 12.05.2020, 10:14 (aktualizacja 12.05.2020, 11:12)
  • mgres
Gminy otwierają przedszkola
Na taki krok zdecydowała się gmina Stawiguda. W kolejce czekają m.in. Dywity i Barczewo.

Rozporządzenie w tej sprawie pojawiło się 29 kwietnia. Zgodnie z nim, od 6 maja samorządy będą decydować o tym, czy uruchomić żłobki i przedszkole. Dzieci mogłyby wrócić do placówek, pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego. Swoje placówki uruchomiła już gmina Stawiguda. - Bezwzględnym priorytetem działań podejmowanych przez władze gminy Stawiguda jest bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin oraz opiekunów i nauczycieli - podkreśla Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda. - Do wszystkich działań podchodzimy ze starannością i rozwagą, tak by dzieci oraz pracownicy placówek mogli bezpiecznie spędzać czas w naszych przedszkolach.
Na terenie gminy znajdują się dwa przedszkola publiczne: w Stawigudzie i Bartągu.
W kolejce czekają m.in. Dywity i Barczewo. - Dyrektorzy wszystkich przedszkoli publicznych i niepublicznych oraz szkół funkcjonujących na terenie gminy Dywity rekomendują zawieszenie zajęć w placówkach do 24 maja. I wójt Daniel Zadworny zatwierdził ten termin - informuje Jacek Niedzwiecki z UG Dywity.
Sam wójt skarży się na rządowe wytyczne. -  Odnosząc się w jakiś sposób merytorycznie do „wytycznych" (...) należy zauważyć, iż skupiają się one na rzeczach drugorzędnych: czyszczenia i dezynfekcji sprzętów, mycia rąk, ale w żaden sposób nie odnoszą się do najważniejszej i najprostszej zarazem drogi transmisji wirusa, czyli przy okazji oddychania - stwierdził uwagę wójt Dywit Daniel Zadworny.
Termin uruchomienia swoich przedszkoli podały także władze Barczewa. - W związku małym zainteresowaniem rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola, jak i obowiązkiem spełnienia norm sanitarnych podjąłem decyzję, by otworzyć na razie tylko jedno dyżurujące przedszkole w Barczewie przy ul. Słowackiego - poinformował w komunikacie burmistrz Andrzej Maciejewski. - Otwarcie ma jednak nastąpić nie wcześniej jak 25 maja po wcześniejszym przystosowaniu sal do wytycznych sanepidu.
W przypadku Olsztyna miejskie przedszkola ma zostać otwarte 18 maja.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe