Więcej miejsc w komunikacji zbiorowej

  • 19.05.2020, 10:05 (aktualizacja 20.05.2020, 10:36)
  • mgres
Więcej miejsc w komunikacji zbiorowej
Nowe regulacje już obowiązują

Liczba podróżnych w autobusach i tramwajach będzie uzależniona od ogólnej liczby miejsc siedzących i stojących dla danego typu pojazdu. Od poniedziałku ten limit będzie wynosić 30 proc. sumy wszystkich miejsc siedzących i stojących.

- W praktyce oznacza to, że w przypadku autobusów liczba ta wahać się będzie od 14 dla najmniejszych pojazdów 10-metrowych do maksymalnie 50 osób w przypadku niektórych autobusów przegubowych - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - 30-procentowy limit obowiązywać będzie także w tramwajach.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną i związane z nią obostrzenia do 17 maja (niedziela) obowiązujący limit podróżnych to maksymalnie połowa miejsc siedzących. Co ważne - zachowane zostanie dotychczasowe oznakowanie dostępnych oraz wyłączonych z użytkowania miejsc siedzących.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe