Bliżej do nowych ścieżek rowerowych pod Olsztynem

  • 2 dni temu, 12:54
  • mgres
Bliżej do nowych ścieżek rowerowych pod Olsztynem UG Stawiguda Jedna ze ścieżek połączy rondo w Bartągu z os. Zacisze
Gmina Stawiguda finalizuje prace projektowe nad nowymi trasami rowerowymi. Łącznie będzie to kilkanaście odcinków.

Środki na budowę pieszych i pieszo-rowerowych traktów pochodzą z funduszy unijnych w ramach projektu "Ochrona różnorodności biologicznej". W naszym przypadku wartość całego projektu to ponad 7,7 mln zł, z czego wysokość dofinansowania wynosi około 6,6 mln zł - mówi Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda. - Dzięki temu wykonamy 11 projektów.
W ten sposób rowerzyści będą mieli do dyspozycji m.in. ścieżka rowerowa i także trakt pieszy, które połączą Bartąg z Bartążkiem, Bartąg z Rusią. Dodatkowo powstanie trakt pieszo-rowerowy łączący Wymój ze Stawigudą, powstanie trakt pieszy z elementami edukacji ekologicznej w Rusi, nowy szlak zostanie urządzony przy ul. Olsztyńskiej w Stawigudzie. W Bartążku wybudowany zostanie aromapark. W Majdach powstanie park historyczny ze ścieżką dydaktyczną wraz z miejscami postojowymi. W przypadku Tomaszkowa zagospodarowany zostanie teren na miejsce odpoczynku przy szlaku rowerowym.
Obecnie gmina finiszuje z pracami projektowymi. - Najpierw ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych wspomnianych traktów pieszych i pieszo-rowerowych - mówi wójt Kontraktowicz.
Na ten cel gmina przeznaczyła około 14 tys. zł. - Dokumentacje mamy już gotowe. Wykonało je jedno z biur projektowych z Konina. Mamy też gotowe w wielu przypadkach, koncepcje planowanych traktów. Są one uzgadniane m.in. z Powiatową Służbą Drogową. Kolejny krokiem będzie zlecenie wykonania samych ścieżek - zapowiada wójt Kontraktowicz.  
Z tego samego funduszu, co Stawiguda ścieżki budować będą Dywity. W tym przypradku wartość przedsięwzięcia wynosi około 4 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi około 2,4 mln zł.  Za te pieniądze przedłużona zostanie ścieżka rowerowa prowadzącą obecnie z Dywit do Różnowa, dalej do Gadów oraz Słup. Ze Słup także do Wadąga. Oświetlona zostanie też obecna ścieżka rowerowa z Dywit do Różnowa

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe