Wolno żyjące koty do sterylizacji lub kastracji

  • 08.07.2020, 09:32 (aktualizacja 14.07.2020, 16:01)
  • mgres
Wolno żyjące koty do sterylizacji lub kastracji
Trwa realizacja kolejnego projektu minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Do tej spory wydanych zostało osiem skierowań, dzięki którym zabiegi będzie można wykonać łącznie 61 kotom.

Działania zaproponowane w projekcie przygotowanym i popartym przez rzeszę olsztynian, pozwolą zapanować nad zwiększaniem się populacji kotów wolno żyjących. Jest to bowiem szansa m.in. na ograniczenie bezdomności wśród tych zwierząt, które szczególnie upodobały sobie tereny starej zabudowy.

- Koty urodzone lub żyjące na wolności, bytujące w otoczeniu człowieka w stanie dzikim, głównie w pobliżu budynków mieszkalnych i gospodarczych, są elementem ekosystemu, a ich obecność zapobiega rozprzestrzenianiu się gryzoni - mówi dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna, Zdzisław Zdanowski. - Dlatego nie powinno się ich wyłapywać, lecz stwarzać warunki bytowania w miejscach ich dotychczasowego schronienia. Aby ograniczyć ich populację poddaje się je zabiegom sterylizacji lub kastracji, a następnie wypuszcza w miejscu złapania, w ich naturalnym środowisku.

Nie brakuje mieszkańców naszego miasta, którzy opiekują się takimi kotami. Jednak nie byłoby ich stać, by z własnej kieszeni pokryć zabieg sterylizacji lub kastracji. Dlatego - dzięki skutecznej akcji w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim - zadanie będzie w całości sfinansowane z budżetu miasta.

Aby uzyskać skierowanie do przychodni weterynaryjnej, należy złożyć odpowiedni wniosek w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Olsztyna lub przesłać pocztą pod adres: Wydział Środowiska, Urząd Miasta Olsztyna, pl. Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn.

Po otrzymaniu skierowania opiekun we własnym zakresie kontaktuje się z przychodnią, by uzgodnić termin wizyty. Zabiegi przeprowadza wyłoniona w konkursie Przychodnia Weterynaryjna Dla Małych Zwierząt Dogmed przy al. Wojska Polskiego 46 (tel. 89 526 08 08).

Akcja potrwa do 18 listopada 2020 roku albo do wyczerpania pieniędzy przeznaczonych na realizację zadania. Na jej realizację jest 50 tys. złotych.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe