W Dywitach sołectwa mogą zarobić na wyborach

  • 08.07.2020, 09:47 (aktualizacja 14.07.2020, 16:02)
  • mgres
W Dywitach sołectwa mogą zarobić na wyborach
„My decydujemy! My wygrywamy!” - to nazwa akcji profrekwencyjnej, którą organizuje gmina Dywity. Do wygrania jest 10 tys. zł, a w tle bitwa o wóz strażacki.

Akcja ma na celu zmobilizować jak najliczniejszy udział mieszkańców gminy w II turze wyborów prezydenckich w niedzielę, 12 lipca. Organizuje ją wójt Dywit Daniel Zadworny. - Zależy nam, żeby jak najwięcej osób skorzystało ze swojego obywatelskiego przywileju. No i chcemy też wesprzeć naszych strażaków w akcji „Bitwa o wozy”! - mówi wójt Daniel Zadworny. - Zresztą już w I turze nasi mieszkańcy pokazali znakomitą, świadomą i obywatelska postawę, co przyczyniło się do uzyskania bardzo wysokiej frekwencji na poziomie 66,1.
W pierwszej turze wóz strażacki z naszego województwa - z najwyższą frekwencją gmin do 20 tys. mieszkańców: 72,4 proc - otrzyma gmina Stawiguda. Dywity wtedy znalazły się na 2. miejscu. Teraz liczą na zwycięstwo, stąd finansowa zachęta dla sołectw.
Sołectwa z obwodu głosowania, w którym frekwencja wyborcza będzie równa lub wyższa niż 75 proc. otrzymają w nagrodę 10 tys. zł.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe