Drogowcy odkrywają bruk w Śródmieściu

  • 15.07.2020, 12:28 (aktualizacja 15.07.2020, 15:52)
  • mgres
Drogowcy odkrywają bruk w Śródmieściu
Korzystając z wakacyjnej pory i mniejszego ruchu Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie zdecydował się na odsłonięcie bruku na ul. Mickiewicza. W ten sposób ulica ma szanse odzyskać swój pierwotny charakter.

To czy bruk zostanie odsłonięty na stałe będzie uzależnione m.in. od tego, co drogowcy zastaną pod warstwą bitumiczną. Prace są teraz realizowane na próbnym, 150-metrowym odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowszczaków do skrzyżowania z ul. Kopernika.

- Zadanie jest realizowane etapami z częściowym zajęciem jednego pasa ruchu na długości około 20 m - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. - Po zakończeniu pierwszego etapu, prace będą przenoszone na kolejny fragment jezdni, tak by ograniczyć utrudnienia w ruchu.

Zgodnie z harmonogramem roboty na wysokości I Liceum Ogólnokształcącego mają potrwać do końca lipca.

Dyskusja o przywróceniu bruku w zabudowie śródmiejskiej trwa od kilku lat. Takie działania zapowiadały władze Olsztyna. - – Taką rewitalizację będziemy prowadzić etapami. Chodzi o przywracanie etapami dawnego wyglądu ulic w tej części miasta – zapowiadał prezydent Piotr Grzymowicz. – Te zamierzenia będziemy realizować z własnego budżetu. Wpisują się one w politykę miasta dotyczącą odnawiania poszczególnych kwartałów Olsztyna.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe