Mieszkańcy gminy Stawiguda poszli tłumnie do wyborów i wygrali koncert

  • 15.07.2020, 12:31 (aktualizacja 15.07.2020, 15:52)
  • mgres
Mieszkańcy gminy Stawiguda poszli tłumnie do wyborów i wygrali koncert
Gmina Stawiguda znów zdeklasowała inne gminy powiatu olsztyńskiego w II turze wyborów prezydenckich. Dzięki temu na jej terenie odbędzie się koncert muzyków Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. To nagroda od marszałka województwa.

Mieszkańcy gminy Stawiguda znów mogą być z siebie dumni. W pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosowało w nich ponad 72 proc. uprawnionych mieszkańców. Efektem było wygranie wozu strażackiego, który zostanie przekazany jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu.

W II turze mieszkańcy Stawigudy pokazali, że są znów bezkonkurencyjni. Nie dość, że osiągnęli najlepszą frekwencję spośród gmin powiatu olsztyńskiego, to na dodatek poprawili swój wynik osiągając 76,58 proc. - Tym samym wygraliśmy konkurs ogłoszony przez marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, w którym nagrodą za największą frekwencję będzie koncert muzyków Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej - mówi Magda Matracka, zastępczyni wójta gminy Stawiguda. - Bardzo się z tego cieszymy i gratulujemy naszym mieszkańców.
14 lipca Magda Matracka spotkała się z przedstawicielami samorządu województwa w celu ustalenia szczegółów tego przedsięwzięcia. - Mamy kilka potencjalnych lokalizacji tego koncertu, muszą one zostać jeszcze sprawdzone przez dyrekcją filharmonii pod kątem możliwości technicznych zorganizowania koncertu - mówi zastępczyni wójta gminy Stawiguda. 

Wszystko wskazuje, że po II turze gmina Dywity wzbogaci się o wóz strażacki, bo uzyskała wysoką, blisko 70-procentową frekwencję.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe