Ogród w środku miasta tętniący życiem

  • 20.07.2020, 12:33 (aktualizacja 20.07.2020, 12:35)
  • Mirosław Rogalski
Ogród w środku miasta tętniący życiem
W pierwszym tygodniu lipca na Starówce, obok Spichlerza MOK na ulicy postała enklawa zieleni, nazwana Ogrodem Rodziewiczówny. To niepowtarzalny ogród społeczny, bo azyl powstał przy aktywnym udziale mieszkańców Olsztyna.

Wśród różnych elementów wystroju, w drewnianych skrzynkach, wypełnionych żyzną glebą posadzono warzywa, zioła i kwiaty. Jest efekt. Wspaniale rosną. A zatem będą plony.W tym miejscu można spędzić czas nie tylko na podziwianiu, ale również na doglądaniu, pieleniu i podlewaniu. To również miejsce tematycznych spotkań. W miniony piątek można było się zapoznać z tajemniczym i zadziwiającym światem pszczół. Była pasieka, stroje i akcesoria pszczelarskie.
W planach kolejne spotkania z ekspertami ogrodnictwa i uprawy roślin. Między innymi w najbliższy wtorek i środę. W czwartki i piątki Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do Ogrodu Rodziewiczówny na koncerty, pokazy i warsztaty. Więcej szczegółowych informacji i bieżących zaproszeń znajduje się na profilu internetowym Ogrodu, który powstał na ulicy. 

 

Mirosław Rogalski

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe