Łatwiejsza kąpiel niepełnosprawnych

  • 22.07.2020, 15:47
  • mgres
Łatwiejsza kąpiel niepełnosprawnych
Specjalne pojazdy ułatwiają korzystanie z kąpielisk nad jez. Ukiel. To potwierdzenie, że obiekt jest nie tylko całoroczny, ale także dostosowany do potrzeb każdego, kto chce z niego skorzystać.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel jest prawdziwą perełką i magnesem przyciągającym tłumy olsztynian oraz gości naszego miasta. Sprawiają to nie tylko przyroda, architektura, atrakcje, ale prawdziwa ogólnodostępność tego miejsca.

To szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych. One - dzięki dwóm, specjalistycznym pojazdom - również mogą zażywać kąpieli. Nie tylko tych słonecznych, ale w wodzie największego olsztyńskiego akwenu.

- Pojazdy są zlokalizowane przy kąpielisku nr 2, w pobliżu boisk do siatkówki plażowej - informuje Beata Kardynał-Stawicka z CRS Ukiel. - Urządzenia są wypornościowe, więc częściowo unoszą się na wodzie. Osoba, która chciałaby skorzystać z takiego rozwiązania, albo jej opiekun, powinien podejść do ratowników. Ci chętnie służą pomocą.

Skorzystanie z pojazdu wspomagającego kąpiel niepełnosprawnych jest bezpłatne.

Łącznie do dyspozycji gości odwiedzających CRS Ukiel są ponad dwie setki sprzętu sportowego. W wypożyczalniach czekają m.in. łodzie żaglowe, kajaki, rowery wodne, trekkingowe, turystyczne, łyżworolki czy zestawy do gier.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe